Ceļošana

Septiņas kļūdas, ko nepieļaut, ceļojot ar bērnu

Kad mums piedzima Alberts, visi teica, ka nu ceļošanai jāmet miers vai vismaz jāpagaida, kamēr puika paaugsies, bet mēs nebijām gatavi atteikties no savas lielākās kaislības – ceļošanas. Nu Albertam ir pievienojies arī mazais brālis, un visi kopā ceļojam diezgan bieži. Esam uzkrājuši bagātīgu pieredzes bagāžu, ko un kā labāk nedarīt. Turpinājumā septiņas kļūdas, ko nepieļaut, ceļojot kopā ar mazu bērnu (no mūsu pieredzes un novērojumiem).

1. NECEĻOT VISPĀR

Nevajadzētu domāt, ka ar bērnu labāk neceļot vispār, vai gaidīt, kamēr bērns (vai bērni) paaugsies. Nevaru pagaidām spriest, kā ir ceļot ar lielāku bērnu, bet no savas pieredzes varu teikt, ka ceļot ar zīdaini ir salīdzinoši vieglāk nekā ar divgadnieku. Apmierinot bēbīša pamatvajadzības, var veikt diezgan lielus attālumus un pa ceļam arī kaut ko apskatīt un izbaudīt. Toties divgadnieks visu laiku jāpatur acīs – ka tik neaizskrien par tālu vai nesagāž kādus podus. Tomēr, lai cik arī grūti viss nešķistu kādā ceļojuma brīdī, pēc tam grūtības tāpat ātri aizmirstas un atmiņas ir pašas skaistākās.

Skats no Burj Khalifa torņa Dubaijā

2. IZSALCIS BĒRNS

Izsalcis bērns ir ļoti nelaimīgs bērns un var sabojāt omu ne tikai vecākiem, bet arī visiem apkārtējiem. Labāk sagatavot vairāk uzkodu, ko vajadzīgā brīdī izvilkt no somas. Uzkodas ir arī sava veida izklaide, ko var izmantot, lai novilcinātu laiku, piemēram, lidmašīnā, kur nav īpaši daudz vietas, lai skraidītu un dauzītos.

Restorānu apmeklēšanu gan varbūt labāk atlikt līdz brīdim, kad mazais guļ, vai arī jāizdomā laba izklaide ēdiena gaidīšanas laikā.

Ēdot Serra da Estrela kalnu govju un kazu sieru Portugālē

3. NOGURIS BĒRNS

Noguris mazulis ir slikti, bet pārguris – elle. Iesaku nolikt nogurušu bērnu gulēt, vienalga kur, kad un kā. Jo nogurušāks mazais, jo grūtāk viņu nolikt gulēt. Ir dzirdēts arī par bērniem, kas paši aizmieg, kad ir saguruši. Mums šajā ziņā nav paveicies – mazie nevis paši mierīgi aizmieg, bet vēl vairāk uzvelkas, un līdz ar viņiem mēdzam uzvilkties arī mēs paši. Ir bijis arī tā, ka cilājam un šūpojam ratus ar visu bēbīti, jo citādāk vienkārši neaizmieg. Itāļi par to ļoti brīnījās.

Kamēr mazais guļ, var iedzert īstu itāļu kafiju

4. GARLAIKOTS BĒRNS

Ceļojuma laikā ir tik daudz kā interesanta, bet var gadīties situācijas, kad mazajam gana interesants nešķiet it nekas. Tāds var būt ilgs lidojums, kad bērns jau visu iespējamo ir izpētījis, gari pārbraucieni ar mašīnu vai kāds nopietns pasākums, kur jāsēž rātni un mierīgi. Tad labāk sagatavot kādu izklaidi – grāmatu, krāsojamo burtnīcu ar zīmuļiem, konstruējamu mašīnu, kaut vai multeni telefonā. Garlaikotam bērnam ātri vien prātā rodas blēņu domas, kas tikpat ātri tiek realizētas.

Ūdens krāni parkos Spānijā ir viena varena izklaide

5. APKRAUŠANĀS AR MANTĀM

Nekas nevar būt nogurdinošāk, kā stiept n-tās somas no punkta A uz punktu B, kad turpat jādabū arī mazs bērns. Un ja vēl jāstiepj arī pats bērns… Protams, vajag paņemt līdzi pašu nepieciešamāko, bet varbūt brīvdienās var iztikt bez fēna vai jaunas kleitas katru dienu? Īpaši viegli ir apkrauties ar bērnu mantām – tām, kas jāpaņem, “ja nu kas”, jo tādus “ja nu kas” var izdomāt ļoti daudz. Mūsdienās visu var nopirkt gandrīz uz katra stūra, tāpēc mēģinām sevi atbrīvot no ēzeļa lomas ceļojumā. Galvenais, kam jābūt līdzi – pasēm un naudai!

Slings vai ergosoma – ceļojumā ļoti noderīgi

6. KAS PAR DAUDZ, TAS PAR SKĀDI

Braucot ceļojumā, gribas redzēt visu, taču kopā ar bērniem (un arī bez tiem) labāk ir mazāk, nekā vairāk. Man ir diezgan grūti pierast pie lēnāka ritma, ceļojot ar bērnu, bet es katru reizi mācos. Vislabāk ieplānot vienu divus apskates objektus rīta pusē, bet vakaru atstāt brīvu. Izvēlēties tās vietas, ko tiešām, tiešām gribas redzēt, un padomāt, vai arī bērnam tās šķitīs interesantas. Jāsamierinās ar domu, ka visu nevar paspēt, lai kā gribētos, un jāatceras, ka bieži labākās, patīkamākās atmiņas veidojas tieši neplānotās vietās.

7. STRESS

Vecāki sastresojušies, vai viss sakravāts, vai paspēs uz lidojumu, vai bērns nav izsalcis, saguris vai nosalis, vai paspēs apskatīties visu, kas ieplānots… Uzvilkušies vecāki automātiski nozīmē tādas pašas viņu atvases. Turklāt viens no otra uzvelkas dubultā. Vienkārši jāļaujas ceļojuma plūdumam, ļaujot sev un pārējiem atslābt un, ja nepieciešams, visu dienu noslaistīties viesnīcas gultā, skatoties filmas.

Jo biežāk ceļo, jo vieglāk gan bērnam, gan vecākiem. Bērni ļoti viegli adaptējas jaunām situācijām, ja viņiem to ļauj. Tad kāpēc liegt ceļošanas prieku gan sev, gan viņiem?

Jekabs

Related Posts

celojums uz bulgariju

13 iemesli aizbraukt uz Bulgāriju

Mēs Bulgārijā pavadījām mēnesi, tāpēc droši varu teikt, ka redzējām gana daudz, bet noteikti ne visu, ko gribējām. Lūk, vietas, kas mūs pārsteidza un saviļņoja; vietas, kuras iesakām…

majas centralamerika

12 iemesli, kāpēc mājās Latvijā ir labāk nekā Centrālamerikā

Ciemos ir labi, bet mājās – vēl labāk. Pēc četrarpus mēnešu ilga ceļojuma pa Centrālameriku vēl vairāk novērtējam savas mājas, savu valsti. Apkopojām 12 iemeslus, kāpēc mums dzīvot…

italijas alpi

Itālijas Alpu ezeru tūre

Dienas plānā – Belladžio (Bellagio) pilsēta, ko bieži dēvē par Komo ezera pērli. Nelielā pilsēta atrodas gleznainā un stratēģiski nozīmīgā vietā ­– tur, kur otrādi apgrieztam “Y” burtam…

panamas galvaspilseta

12 iemesli apmeklēt Panamas galvaspilsētu

Panama – pilsēta, kuras nosaukums ir identisks visas valsts nosaukumam – ir kontrastu pilsēta. Tajā ir gan grezni debesskrāpju rajoni, gan krimināli apcirkņi, kuros iekšā doties baidās pat…

gruzijas kalni

Pārgājiens pa Gruzijas kalniem jeb kalnu sniegtās mācībstundas

Jau pagājis kāds laiks, kopš esmu atgriezusies no Svanetijas reģiona kalniem Gruzijā. Tik apjomīgā pasākumā, ko dēvē par kalnu turiādi, piedalījos pirmoreiz. Kopumā uz Kaukāza kalniem devās četras…

medusmenesis savanna

Medusmēnesis Āfrikas savannā

Krāterī pavadām piedzīvojumiem bagātu dienu. Tie sākas jau no paša rīta. Nedaudz par tuvu piebraucam diviem ziloņu tēviņiem, kuros mūsu transporta līdzeklis izraisa milzu interesi. Viens no tiem,…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *