video spēles

Fakti par tiešsaistes video spēlēm

Tiešsaistes spēles ir video spēles, kuras daļēji vai pilnīgi spēlē izmantojot interneta pieslēgumu. Šādas video spēles var spēlēt uz datora, telefona vai atsevišķa ekrāna, kas ir pieslēgts pie interneta pārlūka. Spēļu dizains var būt gan uz vienkārša teksta balstīts, gan iekļaujot sarežģītas grafikas un virtuālās pasaules atveidojumu. Daudzas no spēlēm ir izveidotas tā, lai varētu apvienot vairākus cilvēkus, jeb dalībiekus. Spēlētāji var piekļūt vienai un tai pašai spēlei, tādējādi cīnoties viens pret otru.

Tiešsaistes video spēļu vēsture varētu tikt datēta ap 1970. gadu. Pirmās spēles bija individuālas, un tajās spēlētājs veica attiecīgās darbības, lai pārspētu tikai savus rekordus un gūtu uzvaru. Tehnoloģijām attīstoties, sāka izveidoties arī sociālās tiešsaistes spēles, kurās iesaistījās cilvēki no visas pasaules, lai kopā uzspēlētu. Strauja tiešsaistes video spēļu paplašināšanās bija ap 1990. gadu, kad parādījās tādas ievērojama spēles kā Counter-Strike, The Kingdom of the Winds, Starcraft. Video spēļu konsoles arī sāka saņemt tiešsaistes tīklu funkcijas, un kā vienas no populārākajām bija PlayStation un Xbox.

Šobrīd tiešsaistes spēles ir ieguvušas gan lielu kritiku, gan arī tikpat lielu atbalstītāju pulku. Kritika visbiežāk ir par video spēļu attēlojumu, kā vardarbīgas, necenzētas, azartspēļu virtuālais atveidojums. Šādas spēles nav ieteicams spēlēt bērniem un jauniešiem, taču, lai vai kā no tā censtos izvairīties, arvien vairāk bērni nonāk saskarē ar šāda rakstura spēlēm mūsdienās. Pēc aptaujāto datu analīzes var secināt, ka vairāk nekā 33% pieaugušie vismaz reizi nedēļā spēlē šādas tiešsaistes video spēles kopā ar saviem bērniem. Taču šīs spēles nav vardarbīgas, bet gan vairāk inteliģentas un aizraujošas. Spēles, kurās ir jāiziet kāda noteikta epizode vai līmenis, ļauj vecākiem un bērniem sacensties savā starpā, attīstot komunikāciju un veicinot uzvaras prieku par rezultātiem.

Skatoties uz to, cik populāras paliek video spēles tiešsaistē, arvien vairāk ir jāsāk domāt par savu identitāti un informāciju, kādu mēs uzrādām citiem. Lai izveidotu savu spēlētāja profilu, vienmēr ir jāievada kādi dati, kas, ne vienmēr ir droši. Vecākiem īpaši jāuzmana, ko dara viņu bērni un kādu informāciju viņi ievada savā profilā. Nav ieteicams spēlēšana slaikā lietot video kameru, ja vien nespēlē kopā ar saviem draugiem vai zināmiem cilvēkiem. Pretējā gadījumā, spēlējot ar svešiniekiem, kamerai vēlams palikt izslēgtai. Spēle ir piesaistījusi lielu popularitāti visās pasaules vietās, kas nozīmē, ka nav pieļaujama nekāda rasu diskriminācija un visiem ir tiesības spēlēt tiešsaistes video spēles.

5 fakti par tiešsaistes spēlēm:
1. 59% no visiem amerikāņiem, spēlē tiešsaistē video spēles
2. Vidējais tiešsaistes video spēļu spēlētāja vecums ir 31 gads
3. Vidēji cilvēki sāk spēlēt video spēles no 14 gadu vecuma
4. 48% no visiem spēlētājiem ir sievietes
5. 44% spēlētāji izvēlas spēlēt video spēles savos mobilajos telefonos, bet lielākoties tiek izmantoti lielāki ekrāni, lai ir labāka attēla kvalitāte

Lai gan liekas, ka daudzas video spēles ir izveidotas, lai attīstītu cilvēku prātu un intelekta spējas, tomēr skaidri zināms, ka viss spēļu mārketingā grozās tikai ap naudu. Tu nevarēsi iegūt pašu augstāko rezultātu, ja vien nebūsi iegādājies kādu “superspēju”. 2015.gada dati liecināja, ka tiešsaistes spēļu tirgus visā pasaulē ir vērts 41,4 miljardu dolāru. Nedaudz vairāk kā pirms desmit gadiem šis tirgus maksāja vien 13,8 miljardus dolārus. Video spēļu attīstība pat ir notikusi straujāk nekā viedtālruņu attīstība pēdējo gadu laikā.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *