Pat pats veselākais video spēļu spēlētājs parasti cieš no pirkstu pušumiem vai nogurušām acīm, nodarbojoties ar savu hobiju. Bet zinātnieki arvien cenšas pievērst uzmanību daudz bīstamākām ar veselību saistītām problēmām, ko mums nodara video spēles un konsoles. Dažas pat no šīm veselības problēmām ir dzīvībai bīstamas.
1. Muskuļu sāpes
Lai gan spēlējot Wii vai Xbox nu jau ir iesaistīta aktivitāte, vēl joprojām lielākā daļa video spēļu notiek sēžot priekšā ekrānam, pie tam ar sliktu pozīciju. Pētījumos vairākkārt ir atklāts, ka pārmērīga video spēļu spēlēšana noved cilvēku pie paaugstinātiem muskuļu stīvumiem, it īpaši plecu joslā.
2. Krampji
Lūk pētījums, kas sniedz zinātniskus pierādījumus, par video spēļu izraisītajiem krampjiem: saskaņā ar “Neiroloģija, Neiropsiholoģija un Psihiatrija” žurnālā publicēto rakstu tika uzrādīta sakarība, ka 29% no epilepsijas pacientiem, spēlējot video spēles, cieta ar biežām krampju problēmām. Lai gan nav pierādījumu, ka video spēles var izraisīt pašu epilepsijas saslimšanu, tomēr stress, nogurums un hiperventilācija video spēļu laikā var izraisīt krampjus bērniem, kuri slimo ar epilepsiju.
3. Aptaukošanās
Mērot cilvēkus ķermeņa kopējas masas indeksa mērogā, tika aprēķināts, ka aptuveni viena trešdaļa no amerikāņiem ir vērojama aptaukošanās un tas lielā mērā ir saistīts ar sliktu uzturu un mazkustīgu dzīvesveidu. Tieši pusaudžu vidū šāda aptaukošanās tiek saistīta ar pārmērīgu video spēļu spēlēšanu. Bērniem, vecumā no 1 līdz 12 gadiem, pēc datiem tika secināts, ka televizora skatīšanās praktiski nav saistīta ar svara pieaugumu, toties video spēļu izmantošana gan.
4. Agresivitāte
Daudzi pētījumi jau sen ir pierādījuši, ka vardarbīgas video spēles padara jauniešus mazāk iejūtīgus pret vardarbību. Faktiski tas ir bīstami visai sabiedrībai kopumā, jo jaunā paaudze ir vairāk vardarbīga, ko pierādīja pētījums, kurā jauniešiem tika rādītas dažādas vardarbīga rakstura fotogrāfijas. Tie jaunieši, kuri ikdienā spēlēja vardarbīgas video spēles, praktiski neizjuta nekādu līdzjūtību pret šiem attēliem.
5. Zemas zināšanas
Daudzi vecāki var piekrist, ka bērni velta ievērojami vairāk laika, spēlējot video spēles, nekā pildot skolai paredzētos darbus. Jo īpaši tiem bērniem, kuri spēlēja vardarbīgas video spēles, tika konstatētas lielākas koncentrēšanās problēmas, kam seko lielāks kritums akadēmiskajos sasniegumos. Arī tad, ja bērniem ir uzlikts uzdevums, no sākuma izpildīt mājas darbus un tikai tad pievērsties citām lietām – skolai paredzētie darbi tiek izdarīti pavirši un lielā steigā, lai tikai tiktu pie spēlēm.
6. D vitamīna trūkums
Saskaņā ar pediatru ziņojumiem, septiņiem no 10 bērniem ir D vitamīna deficīts. Zināms, ka D vitamīnu var iegūt no saules gaismas, tāpēc, tikai loģiski, ka video spēļu spēlēšana kavē saņemt šo vitamīnu.
7. Izmaiņas ārējā izskatā
Jā, video spēles ir saistītas arī ar ārējā izskata izmaiņām. Skolas bērniem, kuri pārmērīgi ilgi spēlē video spēles daudz izteiktāk vērojami vērojami tumšie loki ap acīm. Viņi pavada negulētas naktis augšā, lai spēlētu video spēles, tādējādi neiegūstot pilnvērtīgu un kvalitatīvu miegu. Bērni jūtas noguruši, āda ir bāla un nav starojoša. Tāpat arī izteikti vērojama slikta stāja, ko ietekme pārmērīgi ilga sēdēšana pie ekrāniem nepareizā pozā.
8. Miega trūkums
Video spēles vajadzētu ierobežot līdz vienai stundai dienā, tomēr pat paši lielākie spēlmaņi tām velti kā minimums 3 stundas. Kopā ar paaugstinātu spēļu iedarbību, tiek atņemts nepieciešamais miegs, it īpaši jauniešu vidū. Un diemžēl, lai samazinātu spēļu laiku, jaunieši izvēlas samazināt savu miegu.